Data Wydarzenia:

18 marca 2022

Czas Wydarzenia:

10:00 - 18:00

Miejsce Wydarzenia:

Gabinet Stomatologiczny dra n. med. Piotra Okońskiego
ul. Pruszkowska 19/21 Warszawa

4-godzinny zabieg u pacjenta na żywo!

Techniki i procedury kliniczne krok po kroku!

 

Opinie uczestników poprzedniej edycji:

Bardzo dobre szkolenie. Dużą wartością jest pokaz praktyczny wszystkich etapów! w czasie rzeczywistym” dr Dorota Ratyńska

Super, świetnie, rewelacja :)” dr Justyna Sołowiej

Profesjonalizm, otwartość, przystępność prowadzącego oraz pozostałych osób” dr Elżbieta Kozioł

 

 

Głosy środowiska:

„Znam procedury, byłam nawet na szkoleniu z licówek, ale teoria i modele to za mało. Wciąż boję się je wykonywać. Byłoby mi potrzebne szkolenie z pacjentem”.

„Co jest najtrudniejsze? Cementowanie, m.in. dobór koloru cementu; wykonanie pracy tymczasowej; retrakcja; preparacja – szczególnie interesuje mnie preparacja dolnych siekaczy, bo na szkoleniach wszyscy skupiają się tylko na górnym łuku. Ponadto zbyt dużo czasu tracę na preparację, na pewno licówki można zrobić prościej…”.

Najbardziej interesuje mnie podpatrzenie trików i technik dra Okońskiego na żywo podczas zabiegu”.

 

W odpowiedzi na powyżej wspomniane potrzeby oraz liczne nurtujące lekarzy pytania:

 

Uzupełnienia ceramiczne w górnym i dolnym łuku zębowym – jakie decyzje kliniczne i laboratoryjne podejmować w zależności od możliwości ekonomicznych i oczekiwań estetycznych pacjenta?

Jak nie uszkodzić powierzchni stycznych podczas preparacji i jak zrobić separację? W jakiej kolejności szlifować powierzchnie?

Preparacja ze stopniem czy bezstopniowa? Jak właściwie zaznaczyć stopień? Jaka głębokość i jaki kształt?

Jak wykonać retrakcję w przypadku chorego przyzębia lub poddziąsłowego zniszczenia tkanek twardych zęba?

 Jak właściwie nałożyć i rozprowadzić masę wyciskową? Kryteria oceny – wycisk do akceptacji czy do powtórzenia?

 Jak wykonać uzupełnienia tymczasowe w przypadku minimalnie inwazyjnej preparacji oraz ograniczonej retencji?

 Jak właściwie spozycjonować licówkę?

 Który materiał wybrać, by osiągnąć zamierzony cel wytrzymałościowy, estetyczny i ekonomiczny?

 Jak nie zalać dziąsła cementem i jak go ewentualnie usunąć? W jakiej kolejności nakładać preparaty podczas procedury cementowania?

 

 

powstało wyjątkowe szkolenie, autorski kurs, na którym nie może Ciebie zabraknąć. Zapraszamy!

Wszystkie zdjęcia kliniczne znajdujące się w niniejszej ofercie kursu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność ich autora – dra n. med. Piotra Okońskiego. Zabrania się ich kopiowania, rozpowszechniania, reprodukowania i/lub modyfikowania bez jego zgody.

Program kursu:

 

1. Część wykładowa (godz. 10:00 – 12:00)

 

Uzupełnienia ceramiczne w codziennej praktyce. Wybór materiałów i technologii do ich wytwarzania w zależności od potrzeb klinicznych i oczekiwań estetycznych pacjenta – spojrzenie krytyczne i ekonomiczne.

Uzupełnienia ceramiczne pełnokonturowe czy ceramika licowana? – sztuka dobrego wyboru. Przyszłość uzupełnień ceramicznych.

Dobór wierteł do skutecznego i wydajnego szlifowania.

Preparacja ze stopniem czy bezstopniowa?

Licówki ceramiczne na zębach filarowych z zachowaną dużą ilością tkanek twardych.

Licówki  360 stopni w leczeniu pacjentów po przebudowie zwarcia – połączenie doskonałej estetyki i wytrzymałości mechanicznej.

Korony ceramiczne w zakresie całego łuku zębowego – trudne decyzje kliniczne, laboratoryjne i ekonomiczne.

Mosty ceramiczne od pojedynczego braku po konstrukcje odbudowujące cały łuk zębowy.

 

2. Część praktyczna z prezentacją zabiegową na żywo na pacjencie (godz. 12:00 – 17:00)

 

Technika czterech kroków dla sprawnej i precyzyjnej preparacji pod wszystkie rodzaje uzupełnień ceramicznych.

Kontrola ilości zbieranych tkanek z wykorzystaniem kalibrowanych wierteł i klucza silikonowego.

Retrakcja dziąsła brzeżnego w trudnych sytuacjach klinicznych z poddziąsłowym zniszczeniem tkanek twardych zęba – czyli codzienny problem naszej praktyki.

Wyciski silikonowe i skany cyfrowe – ograniczenia i nowe możliwości oczami praktyka.

Wykonanie uzupełnień tymczasowych w przypadku minimalnie inwazyjnej preparacji oraz w sytuacjach z ograniczoną retencją.

Osadzanie uzupełnień ceramicznych o wysokiej estetyce. Dobór cementu oraz technik adhezyjnych w zależności od sytuacji klinicznej tkanek zębów pacjenta.

 

3. Dyskusja nad przypadkami klinicznymi (godz. 17:00 – 18:00)

 

Prowadzący: dr n. med. Piotr Okoński

 

Jego wiedza, 26-letnie doświadczenie gabinetowe oraz ogromna otwartość na przekazywanie uczestnikom swoich autorskich metod i trików gwarantują Tobie najwyższy poziom szkolenia!

Absolwent Oddziału Stomatologii Warszawskiej Akademii Medycznej. W 1995 roku rozpoczął pracę w Katedrze Protetyki Stomatologicznej Instytutu Stomatologii Akademii Medycznej w Warszawie. W roku 2001 uzyskał specjalizację ze stomatologii ogólnej. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji z zakresu stomatologii zachowawczej, protetyki stomatologicznej oraz implantologii, które ukazały się drukiem w fachowych periodykach krajowych i zagranicznych. Autor wielu prezentacji naukowych i wykładów dotyczących stosowania materiałów ceramicznych, wszczepów śródkostnych oraz konwencjonalnych metod klinicznych w protetyce stomatologicznej, wygłaszanych na krajowych i międzynarodowych kongresach stomatologicznych. W latach 1998 – 1999 w ramach programu Tempus, uczestniczył w kursach implantologicznych w Szwecji i Belgii, dotyczących zastosowania śródkostnych wszczepów stomatologicznych w leczeniu protetycznym. W roku 2005 uzyskał tytuł doktora nauk medycznych na podstawie pracy pt. „Ocena wyników leczenia bezzębnej żuchwy z zastosowaniem protez całkowitych typu overdenture wspartych o wszczepy śródkostne.” Praca ta uzyskała wyróżnienie. W 2006 roku otrzymał nagrodę naukową trzeciego stopnia Rektora Akademii Medycznej w Warszawie. Również w 2006 roku uzyskał tytuł specjalisty w zakresie Protetyki Stomatologicznej. W roku 2008 jako „invited speaker” wygłosił referat na międzynarodowym Kongresie Implantologicznym EAO w Warszawie na temat opieki poleczniczej w grupie pacjentów leczonych z zastosowaniem wszczepów śródkostnych. Kilkukrotnie był wyróżniany nagrodą dydaktyczną Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie prowadzi liczne szkolenia praktyczne oraz wykłady z zakresu protetyki stomatologicznej, dotyczące preparacji zębów pod uzupełnienia ceramiczne, okluzji oraz implantologii. Zajmuje się również rozwijaniem i prezentowaniem możliwości technologii cyfrowych w leczeniu stomatologicznym. Jest właścicielem specjalistycznej praktyki stomatologicznej, w której zajmuje się kompleksowym leczeniem implanto-protetycznym pacjentów z zaburzeniami zwarcia.

 

W ramach zakupionego kursu otrzymasz:

  • Gwarancję uczestnictwa w szkoleniu prowadzonym przez cenionego specjalistę dra n. med. Piotra Okońskiego.
  • Wartościowe materiały szkoleniowe zawierające druk slajdów z prezentacji dra Okońskiego wraz z udokumentowanymi przypadkami klinicznymi. Umożliwią Tobie sprawne sporządzanie notatek oraz zachowanie niezbędnych informacji.
  • Drukowany certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu, zdobycie wiedzy oraz rozwój kompetencji.
  • Lunch oraz przerwy kawowe.

Koszt uczestnictwa:

Cena regularna (za uczestnictwo 1 osoby) – 2390zł brutto.

Cena promocyjna 1990 zł brutto. 

Uwaga: wszystkie miejsca wyprzedane. Trwają zapisy na kolejną edycję w piątek dnia 9 września b.r. Zapraszamy! Zapisy na stronie lub pod numerem telefonu: 880 116 002

 

1990zł brutto
"Wydarzenie przeterminowane"

Warunki uczestnictwa:

  1. Warunkiem skutecznej rejestracji w Szkoleniu jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszenia lub potwierdzenie zgłoszenia w rozmowie telefonicznej z przedstawicielem Medical Mentor oraz dokonanie płatności za udział w Szkoleniu w terminie krótszym niż 5 dni przez terminem Szkolenia. Wykonanie tylko jednej z tych czynności nie jest wystarczające do skutecznej rezerwacji miejsca na Szkoleniu.
  2. Liczba Uczestników Szkolenia jest ograniczona. O wpisie na listę Uczestników Szkolenia decyduje kolejność wpłat kwoty wymaganej przez Usługodawcę.
  3. Zawarcie wiążącej umowy między Zamawiającym a Medical Mentor następuje w momencie dokonania przez Usługodawcę potwierdzenia uczestnictwa w Szkoleniu drogą mailową, co nastąpi w ciągu maksymalnie 72 godzin od momentu dokonanej rejestracji (zgłoszenia oraz dokonania płatności).
  4. Zamawiający ma prawo do rezygnacji z udziału w Szkoleniu w formie pisemnej. Jeśli dokona tego nie później niż 14 dni kalendarzowych przed terminem Szkolenia, wówczas nie ponosi żadnych konsekwencji finansowych.
  5. Jeśli Uczestnik nie przybędzie na szkolenie i nie poinformuje Usługodawcy o swojej nieobecności w Szkoleniu (z zachowaniem terminu złożenia rezygnacji) lub odwoła obecność po terminie rezygnacji, czyli w terminie krótszym niż 14 dni przed terminem Szkolenia, wówczas Usługodawcy przysługuje należność za Szkolenie w pełnej wysokości.