niedziela, 23 marca, 2025
01:23
Hotel Hilton Warsaw City *****
(komponenty, warianty rozwiązań protetycznych, etapy prac na żywo)
Głosy środowiska:
„Chciałabym, aby moje prace zyskały na precyzyjności, tak, by przy oddaniu ich pacjentowi było jak najmniej korekt w zgryzie”.
„Chciałabym mieć większą wiedzę laboratoryjną, by w większym stopniu samej projektować i tym samym uniknąć zmian planu leczenia”.
„Często dostaję korony/endokorony do korekty, za luźne lub za ciasne punkty styczne… Wosk mi odpada/kruszy się na modelach… Nie umiem czytelnie zeskanować stopnia i powierzchni stycznych… Przeniesienie zgryzu i montaż modeli w artykulatorze – nie wiem czy robię to dobrze. Często wydaje mi się, że jest różnica pomiędzy tym co ja rejestruję, a wykonanym wax-upem”.
Jak współpracować z technikiem już na etapie projektowania, by uniknąć korekt, poprawek i zmian planu leczenia?
Co i jak wysyłać do laboratorium? Jak przenieść zgryz i montować modele w artykulatorze? Jak uniknąć problemów w zakresie rejestracji zwarcia?
Jakie algorytmy postępowania wdrożyć w przypadku pacjentów z zaburzeniami wysokości zwarcia i płaszczyzny okluzji?
Przyziemne problemy dot. skanowania, czyli m.in.: jak czytelnie zeskanować stopień oraz powierzchnie styczne? Kiedy zrobić skan a kiedy lepiej zrobić wycisk?
Jak umiejętnie ocenić wycisk? Jakie triki zastosować podczas nakładania masy wyciskowej?
Prawidłowa preparacja ze stopniem – jak osiągnąć sukces w komunikacji lekarz – technik?
Jak komunikować kolor i kształt zębów?
Jak przeprowadzić skuteczną kontrolę jakości uzupełnień protetycznych? (m.in.: jak przekazać technikowi gdzie mają być punkty styczne (by nie były za ciasne lub za luźne)? jak ma wyglądać przęsło w przypadku mostów tradycyjnych i mostów na implantach z uwzględnieniem estetyki i funkcji oraz jak sprawdzić czy za bardzo nie uciska na śluzówkę?
Stabilizacja protez ruchomych – jak uniknąć najczęstszych błędów klinicznych i laboratoryjnych? Jak przeprowadzić rejestrację zwarcia u pacjenta bezzębnego?
Kontrole i opieka polecznicza – jakie wdrożyć procedury napraw i wymiany elementów retencyjnych?
[ess_grid alias=”współpraca”]
Wszystkie zdjęcia kliniczne znajdujące się w niniejszej ofercie kursu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność ich autora – dra n. med. Piotra Okońskiego. Zabrania się ich kopiowania, rozpowszechniania, reprodukowania i/lub modyfikowania bez jego zgody.
1. Odpowiedzialność lekarza protetyka za przebieg leczenia, decyzje kliniczne i materiałowe.
2. Nowoczesne technologie w protetyce stomatologicznej: wyzwania dla zespołu lekarz – technik.
3. Korzyści płynące z wykorzystania skanera wewnątrzustnego i jego zastosowanie w poprawie komunikacji z laboratorium. Nasza fascynacja technologiami CAD/CAM.
4. Laboratorium techniki dentystycznej jako centrum dowodzenia światem.
5. Zastosowanie technik cyfrowych w implantoprotetyce. Skanowanie z użyciem scanbody. Wyzwania dla laboratorium. Niezwykłe możliwości i przyziemne problemy – czyli kiedy zrobić skan a kiedy lepiej zrobić wycisk?
6. Drukowanie modeli – czy zawsze konieczne? Kto powinien zapłacić za ich wykonanie?
7. Wyciski okiem technika – wstydliwe problemy niewidoczne w gabinecie.
8. Prawidłowa preparacja ze stopniem – klucz do sukcesu w komunikacji z laboratorium. Zestaw wierteł własnego pomysłu. Dobór narzędzi i nici do retrakcji dziąsła.
9. Zastosowanie łuku twarzowego oraz artykulatora w protetyce konwencjonalnej i cyfrowej – podstawa dobrej współpracy lekarz – technik.
10. Rejestracja zwarcia – największy problem w komunikacji z laboratorium. Dlaczego jest to takie trudne?
11. Rejestraty w zwarciu nawykowym. Materiały i techniki. Cyfrowa rejestracja zwarcia – nowe możliwości i nowe problemy.
12. Przeniesienie łuku twarzowego do świata cyfrowego w laboratorium.
13. Mapa optymalnej okluzji podwójnie zabezpieczonej – czyli do czego dążymy w rehabilitacji protetycznej?
14. Nasz algorytm postępowania w przypadku pacjentów z zaburzeniami wysokości zwarcia i płaszczyzny okluzji.
15. Problemy z doborem koloru uzupełnień ceramicznych i możliwości kalibracji barw z zastosowaniem systemu eLAB – perfekcyjna dokumentacja fotograficzna.
16. Wybór materiałów do wykonania uzupełnień protetycznych – wiedza techniczna niezbędna w pracy lekarza protetyka.
17. Uzupełnienia licowane i pełnokonturowe – nowe możliwości i ograniczenia – decyzje kliniczne, laboratoryjne i ekonomiczne.
18. Nasz powrót do przeszłości czyli możliwości współczesnych uzupełnień stałych na podbudowie metalowej wykonanych w technologii CAD/CAM.
19. Kontrola jakości uzupełnień protetycznych i ich przygotowanie do wysyłki do gabinetu.
20. Uzupełnienia ruchome czyli co możemy zrobić lepiej dla komunikacji z laboratorium?
21. Rejestracja zwarcia u pacjenta bezzębnego na etapie wycisków anatomicznych z zastosowaniem łyżki Centric – TRAY.
22. Wykonanie protez całkowitych w technologii CAD/CAM – protezy ruchome frezowane czy to koniec gotowania akrylu?
23. Zaczepy precyzyjne w pracach kombinowanych – sztywne czy elastyczne?
24. Wykorzystanie uzębienia resztkowego dla stabilizacji protez ruchomych. Najczęstsze błędy kliniczne i laboratoryjne.
25. Wizyty kontrolne i opieka polecznicza. Naprawa i wymiana elementów retencyjnych.
Specjalista protetyki stomatologicznej. Jego wiedza, 26-letnie doświadczenie gabinetowe oraz ogromna otwartość na przekazywanie uczestnikom swoich autorskich metod i trików gwarantują Tobie najwyższy poziom szkolenia!
W 1995r. uzyskał z wyróżnieniem tytuł technika dentystycznego. Jest również magistrem fizjoterapii – Absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Od początku pracy zawodowej doskonali swoje umiejętności zawodowe uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach na terenie całej Europy.W 2016 roku został certyfikowanym instruktorem szkoleń dla techników dentystycznych jak również dla lekarzy dentystów. Od ponad 20 lat prowadzi w Poznaniu nowoczesną pracownię techniki dentystycznej, w której wykonuje uzupełnienia stałe oparte na materiałach ceramicznych z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii CAD/CAM. Jest niezwykle utalentowanym ceramistą z ogromnym doświadczeniem laboratoryjnym. Jego pasją są sporty motorowe. Jest mentorem i głównym sponsorem swojego syna, Kacpra który jest wyczynowym zawodnikiem kartingu startującym z ogromnymi sukcesami w World Series Karting.
W ramach zakupionego kursu otrzymasz:
- Gwarancję uczestnictwa w szkoleniu prowadzonym przez cenionych specjalistów.
- Wartościowe materiały szkoleniowe zawierające druk slajdów z prezentacji wraz z udokumentowanymi przypadkami klinicznymi. Umożliwią Tobie sprawne sporządzanie notatek oraz zachowanie niezbędnych informacji.
- Drukowany certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu, zdobycie wiedzy oraz rozwój kompetencji.
- Lunch oraz przerwy kawowe w Hotelu Hilton Warsaw City *****.
Cena regularna (za uczestnictwo 1 osoby) – 1790zł brutto.