Data Wydarzenia:

19 marca 2022

Czas Wydarzenia:

10:00 - 17:00

Miejsce Wydarzenia:

Hotel Hilton Warsaw City *****
ul. Grzybowska 63 Warszawa

Jak ograniczyć ilość korekt do minimum?

Kurs z praktycznym pokazem wybranych etapów wykonawstwa laboratoryjnego!

(komponenty, warianty rozwiązań  protetycznych, etapy prac na żywo)

 

Głosy środowiska:

„Chciałabym, aby moje prace zyskały na precyzyjności, tak, by przy oddaniu ich pacjentowi było jak najmniej korekt w zgryzie”.

„Chciałabym mieć większą wiedzę laboratoryjną, by w większym stopniu samej projektować i tym samym uniknąć zmian planu leczenia”.

„Często dostaję korony/endokorony do korekty, za luźne lub za ciasne punkty styczne… Wosk mi odpada/kruszy się na modelach… Nie umiem czytelnie zeskanować stopnia i powierzchni stycznych… Przeniesienie zgryzu i montaż modeli w artykulatorze – nie wiem czy robię to dobrze. Często wydaje mi się, że jest różnica pomiędzy tym co ja rejestruję, a wykonanym wax-upem”.

 

W odpowiedzi na powyżej wspomniane potrzeby oraz liczne nurtujące lekarzy pytania:

 

Jak współpracować z technikiem już na etapie projektowania, by uniknąć korekt, poprawek i zmian planu leczenia?

Co i jak wysyłać do laboratorium? Jak przenieść zgryz i montować modele w artykulatorze? Jak uniknąć problemów w zakresie rejestracji zwarcia?

Jakie algorytmy postępowania wdrożyć w przypadku pacjentów z zaburzeniami wysokości zwarcia i płaszczyzny okluzji? 

Przyziemne problemy dot. skanowania, czyli m.in.: jak czytelnie zeskanować stopień oraz powierzchnie styczne? Kiedy zrobić skan a kiedy lepiej zrobić wycisk?

Jak umiejętnie ocenić wycisk? Jakie triki zastosować podczas nakładania masy wyciskowej?

Prawidłowa preparacja ze stopniem – jak osiągnąć sukces w komunikacji lekarz – technik?

Jak komunikować kolor i kształt zębów?

Jak przeprowadzić skuteczną kontrolę jakości uzupełnień protetycznych? (m.in.: jak przekazać technikowi gdzie mają być punkty styczne (by nie były za ciasne lub za luźne)? jak ma wyglądać przęsło w przypadku mostów tradycyjnych i mostów na implantach z uwzględnieniem estetyki i funkcji oraz jak sprawdzić czy za bardzo nie uciska na śluzówkę?

Stabilizacja protez ruchomych – jak uniknąć najczęstszych błędów klinicznych i laboratoryjnych? Jak przeprowadzić rejestrację zwarcia u pacjenta bezzębnego?

Kontrole i opieka polecznicza – jakie wdrożyć procedury napraw i wymiany elementów retencyjnych?

 

powstało wyjątkowe szkolenie, autorski kurs, na którym nie może Ciebie zabraknąć. Zapraszamy!

Wszystkie zdjęcia kliniczne znajdujące się w niniejszej ofercie kursu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność ich autora – dra n. med. Piotra Okońskiego. Zabrania się ich kopiowania, rozpowszechniania, reprodukowania i/lub modyfikowania bez jego zgody.

 

Program kursu:

1. Odpowiedzialność lekarza protetyka za przebieg leczenia, decyzje kliniczne i materiałowe.

2. Nowoczesne technologie w protetyce stomatologicznej: wyzwania dla zespołu lekarz – technik.

3. Korzyści płynące z wykorzystania skanera wewnątrzustnego i jego zastosowanie w poprawie komunikacji z laboratorium. Nasza fascynacja technologiami CAD/CAM.

4. Laboratorium techniki dentystycznej jako centrum dowodzenia światem.

5. Zastosowanie technik cyfrowych w implantoprotetyce. Skanowanie z użyciem scanbody. Wyzwania dla laboratorium. Niezwykłe możliwości i przyziemne problemy – czyli kiedy zrobić skan a kiedy lepiej zrobić wycisk?

6. Drukowanie modeli – czy zawsze konieczne? Kto powinien zapłacić za ich wykonanie?

7. Wyciski okiem technika – wstydliwe problemy niewidoczne w gabinecie.

8. Prawidłowa preparacja ze stopniem – klucz do sukcesu w komunikacji z laboratorium. Zestaw wierteł własnego pomysłu. Dobór narzędzi i nici do retrakcji dziąsła.

9. Zastosowanie łuku twarzowego oraz artykulatora w protetyce konwencjonalnej i cyfrowej – podstawa dobrej współpracy lekarz – technik.

10. Rejestracja zwarcia – największy problem w komunikacji z laboratorium. Dlaczego jest to takie trudne?

11. Rejestraty w zwarciu nawykowym. Materiały i techniki. Cyfrowa rejestracja zwarcia – nowe możliwości i nowe problemy.

12. Przeniesienie łuku twarzowego do świata cyfrowego w laboratorium.

13. Mapa optymalnej okluzji podwójnie zabezpieczonej – czyli do czego dążymy w rehabilitacji protetycznej?

14. Nasz algorytm postępowania w przypadku pacjentów z zaburzeniami wysokości zwarcia i płaszczyzny okluzji.

15. Problemy z doborem koloru uzupełnień ceramicznych i możliwości kalibracji barw z zastosowaniem systemu eLAB – perfekcyjna dokumentacja fotograficzna.

16. Wybór materiałów do wykonania uzupełnień protetycznych – wiedza techniczna niezbędna w pracy lekarza protetyka.

17. Uzupełnienia licowane i pełnokonturowe – nowe możliwości i ograniczenia – decyzje kliniczne, laboratoryjne i ekonomiczne.

18. Nasz powrót do przeszłości czyli możliwości współczesnych uzupełnień stałych na podbudowie metalowej wykonanych w technologii CAD/CAM.

19. Kontrola jakości uzupełnień protetycznych i ich przygotowanie do wysyłki do gabinetu.

20. Uzupełnienia ruchome czyli co możemy zrobić lepiej dla komunikacji z laboratorium?

21. Rejestracja zwarcia u pacjenta bezzębnego na etapie wycisków anatomicznych z zastosowaniem łyżki Centric – TRAY.

22. Wykonanie protez całkowitych w technologii CAD/CAM – protezy ruchome frezowane czy to koniec gotowania akrylu?

23. Zaczepy precyzyjne w pracach kombinowanych – sztywne czy elastyczne?

24. Wykorzystanie uzębienia resztkowego dla stabilizacji protez ruchomych. Najczęstsze błędy kliniczne i laboratoryjne.

25. Wizyty kontrolne i opieka polecznicza. Naprawa i wymiana elementów retencyjnych.

 

 

Prowadzący: dr n. med. Piotr Okoński

 

Specjalista protetyki stomatologicznej. Jego wiedza, 26-letnie doświadczenie gabinetowe oraz ogromna otwartość na przekazywanie uczestnikom swoich autorskich metod i trików gwarantują Tobie najwyższy poziom szkolenia!

Absolwent Oddziału Stomatologii Warszawskiej Akademii Medycznej. W 1995 roku rozpoczął pracę w Katedrze Protetyki Stomatologicznej Instytutu Stomatologii Akademii Medycznej w Warszawie. W roku 2001 uzyskał specjalizację ze stomatologii ogólnej. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji z zakresu stomatologii zachowawczej, protetyki stomatologicznej oraz implantologii, które ukazały się drukiem w fachowych periodykach krajowych i zagranicznych. Autor wielu prezentacji naukowych i wykładów dotyczących stosowania materiałów ceramicznych, wszczepów śródkostnych oraz konwencjonalnych metod klinicznych w protetyce stomatologicznej, wygłaszanych na krajowych i międzynarodowych kongresach stomatologicznych. W latach 1998 – 1999 w ramach programu Tempus, uczestniczył w kursach implantologicznych w Szwecji i Belgii, dotyczących zastosowania śródkostnych wszczepów stomatologicznych w leczeniu protetycznym. W roku 2005 uzyskał tytuł doktora nauk medycznych na podstawie pracy pt. „Ocena wyników leczenia bezzębnej żuchwy z zastosowaniem protez całkowitych typu overdenture wspartych o wszczepy śródkostne.” Praca ta uzyskała wyróżnienie. W 2006 roku otrzymał nagrodę naukową trzeciego stopnia Rektora Akademii Medycznej w Warszawie. Również w 2006 roku uzyskał tytuł specjalisty w zakresie Protetyki Stomatologicznej. W roku 2008 jako „invited speaker” wygłosił referat na międzynarodowym Kongresie Implantologicznym EAO w Warszawie na temat opieki poleczniczej w grupie pacjentów leczonych z zastosowaniem wszczepów śródkostnych. Kilkukrotnie był wyróżniany nagrodą dydaktyczną Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie prowadzi liczne szkolenia praktyczne oraz wykłady z zakresu protetyki stomatologicznej, dotyczące preparacji zębów pod uzupełnienia ceramiczne, okluzji oraz implantologii. Zajmuje się również rozwijaniem i prezentowaniem możliwości technologii cyfrowych w leczeniu stomatologicznym. Jest właścicielem specjalistycznej praktyki stomatologicznej, w której zajmuje się kompleksowym leczeniem implanto-protetycznym pacjentów z zaburzeniami zwarcia.

Prowadzący: mgr tech. dent. Paweł Nadolski

 

W 1995r. uzyskał z wyróżnieniem tytuł technika dentystycznego. Jest również  magistrem fizjoterapii – Absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Od początku pracy zawodowej doskonali swoje umiejętności zawodowe uczestnicząc w licznych  kursach i szkoleniach na terenie całej Europy.W 2016 roku został certyfikowanym instruktorem szkoleń dla techników dentystycznych jak również dla lekarzy dentystów. Od ponad 20 lat prowadzi w Poznaniu nowoczesną pracownię techniki dentystycznej, w której wykonuje uzupełnienia stałe oparte na materiałach ceramicznych z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii CAD/CAM. Jest niezwykle utalentowanym ceramistą z ogromnym doświadczeniem laboratoryjnym. Jego pasją są sporty motorowe. Jest mentorem i  głównym sponsorem swojego syna, Kacpra który jest wyczynowym zawodnikiem kartingu startującym z ogromnymi sukcesami w World Series Karting.

W ramach zakupionego kursu otrzymasz:

  • Gwarancję uczestnictwa w szkoleniu prowadzonym przez cenionych specjalistów.
  • Wartościowe materiały szkoleniowe zawierające druk slajdów z prezentacji wraz z udokumentowanymi przypadkami klinicznymi. Umożliwią Tobie sprawne sporządzanie notatek oraz zachowanie niezbędnych informacji.
  • Drukowany certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu, zdobycie wiedzy oraz rozwój kompetencji.
  • Lunch oraz przerwy kawowe w Hotelu Hilton Warsaw City *****.

Koszt uczestnictwa:

Cena regularna (za uczestnictwo 1 osoby) – 1790zł brutto.

Cena promocyjna 1450zł brutto!

 

1450zł brutto
"Wydarzenie przeterminowane"

Warunki uczestnictwa:

  1. Warunkiem skutecznej rejestracji w Szkoleniu jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszenia lub potwierdzenie zgłoszenia w rozmowie telefonicznej z przedstawicielem Medical Mentor oraz dokonanie płatności za udział w Szkoleniu w terminie krótszym niż 5 dni przez terminem Szkolenia. Wykonanie tylko jednej z tych czynności nie jest wystarczające do skutecznej rezerwacji miejsca na Szkoleniu.
  2. Liczba Uczestników Szkolenia jest ograniczona. O wpisie na listę Uczestników Szkolenia decyduje kolejność wpłat kwoty wymaganej przez Usługodawcę.
  3. Zawarcie wiążącej umowy między Zamawiającym a Medical Mentor następuje w momencie dokonania przez Usługodawcę potwierdzenia uczestnictwa w Szkoleniu drogą mailową, co nastąpi w ciągu maksymalnie 72 godzin od momentu dokonanej rejestracji (zgłoszenia oraz dokonania płatności).
  4. Zamawiający ma prawo do rezygnacji z udziału w Szkoleniu w formie pisemnej. Jeśli dokona tego nie później niż 14 dni kalendarzowych przed terminem Szkolenia, wówczas nie ponosi żadnych konsekwencji finansowych.
  5. Jeśli Uczestnik nie przybędzie na szkolenie i nie poinformuje Usługodawcy o swojej nieobecności w Szkoleniu (z zachowaniem terminu złożenia rezygnacji) lub odwoła obecność po terminie rezygnacji, czyli w terminie krótszym niż 14 dni przed terminem Szkolenia, wówczas Usługodawcy przysługuje należność za Szkolenie w pełnej wysokości.