27 maja 2023
10:00 - 17:00
Protezy: ruchome, kombinowane, overdenture, teleskopowe!
Głosy środowiska:
„Moich pacjentów często nie stać na implanty, pełne rekonstrukcje zgryzu czy prace pełnoceramiczne, mają ograniczoną kieszeń. A to bardzo życiowy, terenowy temat. (…) Ponadto dotyczy uzębienia resztkowego, a teraz jest tendencja do zachowania nawet korzenia”.
„Niewiele teorii, brak praktyki, temat po macoszemu traktowany na rynku szkoleniowym. Niestety pracownia często góruje nad nami w tym temacie”.
„Tu trudności pojawiają się na każdym etapie. (…) Pacjent z mocno startymi zębami, podniosłam wysokość zwarcia, a kulka i tak zabiera dużo miejsca, blokuje konstrukcję. U innego pacjenta z brakiem skrzydłowym sprężynuje proteza w odcinku tylnym i nie wiem co wybrać…”.
Czy Ty również, jak wielu praktyków:
napotykasz trudności w projektowaniu i wykonawstwie złożonych prac protetycznych z wykorzystaniem precyzyjnych elementów retencyjnych ze względu na trudne warunki kliniczne oraz same procedury?
pragniesz zapewnić swoim pacjentom długotrwałe użytkowanie uzupełnień kombinowanych?
W odpowiedzi na powyżej wspomniane potrzeby oraz liczne nurtujące lekarzy pytania: „które elementy retencyjne wybrać i jak je rozmieścić?”, „co zrobić przy brakach skrzydłowych?”, „jak pokonać siły wyważające?”, „które zęby zostawić a które usunąć?” i wiele innych powstało wyjątkowe szkolenie, autorski kurs, na którym nie może Ciebie zabraknąć. Zapraszamy!
Wszystkie zdjęcia kliniczne znajdujące się w niniejszej ofercie kursu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność ich autora – dra n. med. Piotra Fabjańskiego. Zabrania się ich kopiowania, rozpowszechniania, reprodukowania i/lub modyfikowania bez jego zgody.
Jakie decyzje kliniczne podjąć w przypadku złożonej konfiguracji braków zębowych?
Jaki rodzaj PER dobrać w zależności od liczby, jakości i rozmieszczenia zębów filarowych oraz warunków podłoża protetycznego?
Jak rozmieścić elementy retencyjne (m.in. zatrzaski, zasuwy, belki, korony teleskopowe)?
Jak uzyskać zadowalającą retencję, stabilizację i podparcie uzupełnień protetycznych?
Jak się ustrzec błędów, by nie doszło np. do rozchwiania zębów? Kiedy zostawić rozchwiane zęby?
Jak ocenić ryzyko w leczeniu protetycznym, by uniknąć niepowodzeń?
Jak usprawnić komunikację z pacjentem,laboratorium, technikiem dentystycznym, by uniknąć kosztownych pomyłek?
Jak zapewnić długotrwałe możliwości użytkowania uzupełnień protetycznych?
1. Wskazania i przeciwwskazania do wykonywania protez kombinowanych.
2. Porównanie protezy kombinowanej z protezą szkieletową klasyczną – cechy wspólne i różnice.
3. Jakie rodzaje sił odpowiadają za retencję w protezach kombinowanych?
4. Definicja precyzyjnego elementu retencyjnego PER.
5. Podział PER stosowanych w wykonawstwie protez kombinowanych.
6. W jaki sposób PER przenoszą siły żucia na ozębną?
7. Zasady doboru odpowiednich PER do sytuacji klinicznej.
8. Etapy kliniczne i laboratoryjne wykonawstwa protez kombinowanych z zastosowaniem:
9. Wpływ destrukcyjny protez na pole protetyczne.
10. Ruchomość i utrata zębów filarowych.
11. Czynniki ograniczające ujemne skutki stosowania protez kombinowanych.
12. Droga do sukcesu – jak zapewnić długotrwałe możliwości użytkowania uzupełnień kombinowanych?
13. Praktyczny pokaz przez technika dentystycznego wybranych etapów wykonawstwa laboratoryjnego m.in.:
14. Omówienie przykładowych przypadków klinicznych dostarczonych przez uczestników kursu (modeli pacjentów i dokumentacji medycznej).
Jego wiedza, 40-letnie doświadczenie gabinetowe oraz zgromadzone przez lata, doskonale udokumentowane przykłady kliniczne gwarantują Tobie najwyższy poziom szkolenia!
Dyplomowany Technik Dentystyczny, w czerwcu 1995 r. ukończył Medyczne Studium Zawodowe na Wydziale Techniki Dentystycznej i uzyskał tytuł Technika Dentystycznego. Od 1995 r. do 1998 r. zatrudniony na stanowisku technika dentystycznego w laboratorium protetycznym w Łodzi. Od 1998 r. właściciel pracowni protetycznej Trójząb. Uczestnik wielu szkoleń i wykładów z zakresu protetyki dla lekarzy dentystów i techników dentystycznych. Od 2013 r. współpracuje z firmą Natrodent przy wdrażaniu technologii cyfrowych w stomatologii i protetyce. Od wielu lat współpracuje również z dr. Piotrem Fabjańskim z Zakładu Technik Dentystycznych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi współprowadząc szkolenia z zakresu wykonawstwa protez kombinowanych z wykorzystaniem precyzyjnych elementów retencyjnych.
W ramach zakupionego kursu otrzymasz:
- Gwarancję uczestnictwa w szkoleniu prowadzonym przez cenionego specjalistę dra n. med. Piotra Fabjańskiego.
- Drukowany certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu, zdobycie wiedzy oraz rozwój kompetencji w zakresie planowania i wykonawstwa protez kombinowanych z wykorzystaniem precyzyjnych elementów retencyjnych.
- Lunch oraz przerwy kawowe w restauracji „Floor No 2” w luksusowym Marriott Hotel***** przy Al. Jerozolimskich 65/79 (w samym centrum Warszawy naprzeciwko Dworca Głównego PKP).
Cena regularna (za uczestnictwo 1 osoby) – 1890zł brutto.
PRZEDSPRZEDAŻOWA cena promocyjna 1549zł brutto/udział 1os. – dla zgłoszeń do niedzieli 30 kwietnia b.r. (przy zgłoszeniu dwóch osób i więcej cena jednostkowa 1499zł brutto).