Data Wydarzenia:

10 marca 2023

Czas Wydarzenia:

10:00 - 17:00

Miejsce Wydarzenia:

Marriott Hotel *****
Al. Jerozolimskie 65/79, Warszawa

„W tym temacie bardzo potrzebny prelegent, który chętnie podzieli się wiedzą…!”

 

Opinie uczestników poprzednich edycji:

„Ocena – 6. Profesjonalizm prowadzącego… Konspekt ze zdjęciami (REWELACJA)” dr Sylwester Pikor

„Bardzo cenne, dużo wiedzy, super prowadzący z poczuciem humoru” dr Beata Wiśniewska

Duża wiedza prowadzącego. Świetne przygotowanie ze strony organizatora” dr Ewa Różańska

Wartościowe, merytoryczne szkolenie. Usystematyzowało moją wiedzę na temat szyn” dr Ewelina Szlachetka

 

Głosy środowiska:

„Szukam dobrego kursu z szynoterapii. Przede wszystkim jaką szynę zastosować (…). Pacjentów z zaburzeniami ssż przybywa łącznie z takimi gdzie czynnik jatrogenny decyduje o dysfunkcji”.

„Mam wielu takich pacjentów, głównie bruksistów”.

„Duża niewiedza w tym obszarze”.

 

W odpowiedzi na powyżej wspomniane potrzeby oraz liczne nurtujące lekarzy pytania:

 

Jak różnicować parafunkcje? Jak rozpoznać poziom zaburzeń i dostosować do nich leczenie? Na jakiej podstawie zdecydować, za które przypadki się zabrać, a które skierować do ośrodków specjalistycznych?

Trudny, bólowy pacjent (aspekty psychosocjalne) – sprawdzone sposoby postępowania.

Jak przeprowadzić badanie czynnościowe układu ruchowego narządu żucia?

Szynoterapia – kiedy jaki typ szyny zastosować u pacjenta zależnie od założonego celu? Jakie wdrożyć schematy postępowania? Jak weryfikować skuteczność leczenia szyną? Co jeśli pacjent ją zetrze? Czy i kiedy szlifować?

Jak stworzyć plan leczenia odtwórczego oraz kompleksowej rehabilitacji w przypadku patologicznego starcia zębów? Jak osiągnąć przewidywalne efekty leczenia?

Wizyty kontrolne po ukończonym leczeniu – jak utrzymać efekty u pacjenta z parafunkcjami?

 

powstało wyjątkowe szkolenie, autorski kurs, na którym nie może Ciebie zabraknąć. Zapraszamy!

Wszystkie zdjęcia kliniczne znajdujące się w niniejszej ofercie kursu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność ich autora – dra n. med. Marcina Krywulta. Zabrania się ich kopiowania, rozpowszechniania, reprodukowania i/lub modyfikowania bez jego zgody.

 

Program kursu:

1. Parafunkcje i ich etiologia. Czy tylko bruksizm? Fakty i mity.

2. Implikacje kliniczne  jak obecność parafunkcji wpływa na przewidywalność leczenia stomatologicznego.

3. Czy potrafimy „wyleczyć” pacjenta z bruksizmu? Aspekty psychosocjalne pacjentów z zaburzeniami układu ruchowego narządu żucia.

4. Parafunkcje, zaburzenia mięśniowe, złożone postacie dysfunkcji układu ruchowego narządu żucia – selekcja pacjentów, określenie wskazań i zakresu leczenia.

5. Podstawy badania czynnościowego układu ruchowego narządu żucia.

6. Szynoterapia – cele, schematy postepowania. Różne mechanizmy działania szyn okluzyjnych.

7. Patologiczne starcie zębów – różnicowanie przyczyn, planowanie leczenia odtwórczego.

8. Strategia kompleksowej rehabilitacji narządu żucia – plan, przygotowanie czynnościowe, odbudowa w zgryzie konstrukcyjnym.

9. Utrzymanie efektów leczenia. Opieka nad pacjentem z parafunkcjami.

 

 

Prowadzący: dr n. med. Marcin Krywult

 

Specjalista protetyki stomatologicznej, implantolog

Ukończył Oddział Stomatologii Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu w roku 1998. W latach 1999-2011 pracownik Śląskiego Uniwersytetu Medycznego (Katedra i Zakład Protetyki Stomatologicznej, Katedra i Zakład Dysfunkcji Narządu Żucia). W roku 2005 obronił z wyróżnieniem pracę doktorską w dziedzinie diagnostyki zaburzeń układu ruchowego narządu żucia, w roku 2008 uzyskał specjalizację w dziedzinie protetyki stomatologicznej. Zainteresowania zawodowe koncentruje na protetyce stomatologicznej, implantologii oraz leczeniu dysfunkcji układu ruchowego narządu żucia. Jest autorem publikacji oraz krajowym i zagranicznym wykładowcą w dziedzinie gnatologii, dysfunkcji układu ruchowego narządu żucia oraz protetyki stomatologicznej. Posiada certyfikat umiejętności implantologa (Curriculum of Oral Implantology) uzyskany w roku 2012 na Uniwersytecie im. J. W. Goethego we Frankfurcie.
• Członek Polskiego Towarzystwa Dysfunkcji Narządu Żucia
• Członek Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego (PSI)

 

W ramach zakupionego kursu otrzymasz:

  • Gwarancję uczestnictwa w szkoleniu prowadzonym przez cenionego specjalistę dra n. med. Marcina Krywulta.
  • Wartościowe materiały szkoleniowe zawierające druk slajdów z prezentacji dra Krywulta wraz z udokumentowanymi przypadkami klinicznymi. Umożliwią Tobie sprawne sporządzanie notatek oraz zachowanie niezbędnych informacji.
  • Drukowany certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu, zdobycie wiedzy oraz rozwój kompetencji.
  • Lunch oraz przerwy kawowe w restauracji „Floor No 2” w luksusowym Marriott Hotel ***** przy Al. Jerozolimskich 65/79 (w samym centrum Warszawy naprzeciwko Dworca Głównego PKP). 

Koszt uczestnictwa:

Cena regularna (za uczestnictwo 1 osoby) – 1690zł brutto.

Cena promocyjna 1349zł brutto.

 

 

 

1349zł brutto
"Wydarzenie przeterminowane"

Warunki uczestnictwa:

  1. Warunkiem skutecznej rejestracji w Szkoleniu jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszenia lub potwierdzenie zgłoszenia w rozmowie telefonicznej z przedstawicielem Medical Mentor oraz dokonanie płatności za udział w Szkoleniu w terminie krótszym niż 5 dni przez terminem Szkolenia. Wykonanie tylko jednej z tych czynności nie jest wystarczające do skutecznej rezerwacji miejsca na Szkoleniu.
  2. Liczba Uczestników Szkolenia jest ograniczona. O wpisie na listę Uczestników Szkolenia decyduje kolejność wpłat kwoty wymaganej przez Usługodawcę.
  3. Zawarcie wiążącej umowy między Zamawiającym a Medical Mentor następuje w momencie dokonania przez Usługodawcę potwierdzenia uczestnictwa w Szkoleniu drogą mailową, co nastąpi w ciągu maksymalnie 72 godzin od momentu dokonanej rejestracji (zgłoszenia oraz dokonania płatności).
  4. Zamawiający ma prawo do rezygnacji z udziału w Szkoleniu w formie pisemnej. Jeśli dokona tego nie później niż 14 dni kalendarzowych przed terminem Szkolenia, wówczas nie ponosi żadnych konsekwencji finansowych.
  5. Jeśli Uczestnik nie przybędzie na szkolenie i nie poinformuje Usługodawcy o swojej nieobecności w Szkoleniu (z zachowaniem terminu złożenia rezygnacji) lub odwoła obecność po terminie rezygnacji, czyli w terminie krótszym niż 14 dni przed terminem Szkolenia, wówczas Usługodawcy przysługuje należność za Szkolenie w pełnej wysokości.