Data Wydarzenia:

19 października 2024

Czas Wydarzenia:

10:00 - 17:00

Miejsce Wydarzenia:

Hotel Novotel City West ****
ul. Armii Krajowej 11, Kraków

„Trudny temat przedstawiony w przystępny sposób”

 

Opinie uczestników poprzednich edycji:

„Ocena – 6. Profesjonalizm prowadzącego… Konspekt ze zdjęciami (REWELACJA)” dr Sylwester Pikor

„Ogrom wiedzy do zastosowania we własnej praktyce. Konkretne wskazania co do terapii, informacje dające szansę na postawienie prawidłowego rozpoznania” dr Elżbieta Jawor

Usystematyzowanie protokołu postępowania u pacjentów z bruksizmem” dr Piotr Bobrowski

Świetny, niszowy temat. Brakuje takich szkoleń” dr Aleksandra Narowska-Sobieraj

Dobrze zebrany i przekazany porządny kawał wiedzy na trudny, a bardzo przydatny temat” dr Maciej Moszyński

 

Głosy środowiska:

„Szukam dobrego kursu z szynoterapii. Przede wszystkim jaką szynę zastosować (…). Pacjentów z zaburzeniami ssż przybywa łącznie z takimi gdzie czynnik jatrogenny decyduje o dysfunkcji”.

„Mam wielu takich pacjentów, głównie bruksistów”.

„Duża niewiedza w tym obszarze”.

 

W odpowiedzi na powyżej wspomniane potrzeby oraz liczne nurtujące lekarzy pytania:

 

Jak różnicować parafunkcje? Jak rozpoznać poziom zaburzeń i dostosować do nich leczenie? Na jakiej podstawie zdecydować, za które przypadki się zabrać, a które skierować do ośrodków specjalistycznych?

Trudny, bólowy pacjent (aspekty psychosocjalne) – sprawdzone sposoby postępowania.

Jak przeprowadzić badanie czynnościowe układu ruchowego narządu żucia?

Szynoterapia – kiedy jaki typ szyny zastosować u pacjenta zależnie od założonego celu? Jakie wdrożyć schematy postępowania? Jak weryfikować skuteczność leczenia szyną? Co jeśli pacjent ją zetrze? Czy i kiedy szlifować?

Jak stworzyć plan leczenia odtwórczego oraz kompleksowej rehabilitacji w przypadku patologicznego starcia zębów? Jak osiągnąć przewidywalne efekty leczenia?

Wizyty kontrolne po ukończonym leczeniu – jak utrzymać efekty u pacjenta z parafunkcjami?

 

powstało wyjątkowe szkolenie, autorski kurs, na którym nie może Ciebie zabraknąć. Zapraszamy!

Wszystkie zdjęcia kliniczne znajdujące się w niniejszej ofercie kursu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność ich autora – dra n. med. Marcina Krywulta. Zabrania się ich kopiowania, rozpowszechniania, reprodukowania i/lub modyfikowania bez jego zgody.

 

Program kursu:

1. Parafunkcje i ich etiologia. Czy tylko bruksizm? Fakty i mity.

2. Implikacje kliniczne  jak obecność parafunkcji wpływa na przewidywalność leczenia stomatologicznego.

3. Czy potrafimy „wyleczyć” pacjenta z bruksizmu? Aspekty psychosocjalne pacjentów z zaburzeniami układu ruchowego narządu żucia.

4. Parafunkcje, zaburzenia mięśniowe, złożone postacie dysfunkcji układu ruchowego narządu żucia – selekcja pacjentów, określenie wskazań i zakresu leczenia.

5. Podstawy badania czynnościowego układu ruchowego narządu żucia.

6. Szynoterapia – cele, schematy postepowania. Różne mechanizmy działania szyn okluzyjnych.

7. Patologiczne starcie zębów – różnicowanie przyczyn, planowanie leczenia odtwórczego.

8. Strategia kompleksowej rehabilitacji narządu żucia – plan, przygotowanie czynnościowe, odbudowa w zgryzie konstrukcyjnym.

9. Utrzymanie efektów leczenia. Opieka nad pacjentem z parafunkcjami.

 

 

Prowadzący: dr n. med. Marcin Krywult

 

Specjalista protetyki stomatologicznej, implantolog

Ukończył Oddział Stomatologii Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu w roku 1998. W latach 1999-2011 pracownik Śląskiego Uniwersytetu Medycznego (Katedra i Zakład Protetyki Stomatologicznej, Katedra i Zakład Dysfunkcji Narządu Żucia). W roku 2005 obronił z wyróżnieniem pracę doktorską w dziedzinie diagnostyki zaburzeń układu ruchowego narządu żucia, w roku 2008 uzyskał specjalizację w dziedzinie protetyki stomatologicznej. Zainteresowania zawodowe koncentruje na protetyce stomatologicznej, implantologii oraz leczeniu dysfunkcji układu ruchowego narządu żucia. Jest autorem publikacji oraz krajowym i zagranicznym wykładowcą w dziedzinie gnatologii, dysfunkcji układu ruchowego narządu żucia oraz protetyki stomatologicznej. Posiada certyfikat umiejętności implantologa (Curriculum of Oral Implantology) uzyskany w roku 2012 na Uniwersytecie im. J. W. Goethego we Frankfurcie.
• Członek Polskiego Towarzystwa Dysfunkcji Narządu Żucia
• Członek Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego (PSI)

 

W ramach zakupionego kursu otrzymasz:

  • Gwarancję uczestnictwa w szkoleniu prowadzonym przez cenionego specjalistę dra n. med. Marcina Krywulta.
  • Wartościowe materiały szkoleniowe (116 str.) zawierające druk slajdów z prezentacji dra Krywulta wraz z udokumentowanymi przypadkami klinicznymi. Umożliwią Tobie sprawne sporządzanie notatek oraz zachowanie niezbędnych informacji.
  • Drukowany certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu, zdobycie wiedzy oraz rozwój kompetencji.
  • Lunch oraz przerwy kawowe w restauracji Novo2 w Hotelu Novotel Kraków City West **** w Krakowie przy ul. Armii Krajowej 11.

Koszt uczestnictwa:

Cena regularna (za uczestnictwo 1 osoby) – 1899zł brutto.

Cena promocyjna 1498zł brutto.

 

 

 

1498zł brutto
"Wydarzenie przeterminowane"

Warunki uczestnictwa:

  1. Warunkiem skutecznej rejestracji w Szkoleniu jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszenia lub potwierdzenie zgłoszenia w rozmowie telefonicznej z przedstawicielem Medical Mentor oraz dokonanie płatności za udział w Szkoleniu w terminie krótszym niż 5 dni przez terminem Szkolenia. Wykonanie tylko jednej z tych czynności nie jest wystarczające do skutecznej rezerwacji miejsca na Szkoleniu.
  2. Liczba Uczestników Szkolenia jest ograniczona. O wpisie na listę Uczestników Szkolenia decyduje kolejność wpłat kwoty wymaganej przez Usługodawcę.
  3. Zawarcie wiążącej umowy między Zamawiającym a Medical Mentor następuje w momencie dokonania przez Usługodawcę potwierdzenia uczestnictwa w Szkoleniu drogą mailową, co nastąpi w ciągu maksymalnie 72 godzin od momentu dokonanej rejestracji (zgłoszenia oraz dokonania płatności).
  4. Zamawiający ma prawo do rezygnacji z udziału w Szkoleniu w formie pisemnej. Jeśli dokona tego nie później niż 14 dni kalendarzowych przed terminem Szkolenia, wówczas nie ponosi żadnych konsekwencji finansowych.
  5. Jeśli Uczestnik nie przybędzie na szkolenie i nie poinformuje Usługodawcy o swojej nieobecności w Szkoleniu (z zachowaniem terminu złożenia rezygnacji) lub odwoła obecność po terminie rezygnacji, czyli w terminie krótszym niż 14 dni przed terminem Szkolenia, wówczas Usługodawcy przysługuje należność za Szkolenie w pełnej wysokości.