22 marca 2024
10:00 - 17:00
Opinie uczestników poprzednich edycji:
„Praktyczne podejście, dokładne opisanie procedur krok po kroku, można wdrażać w praktyce! Polecono mi i słusznie” dr Paweł Sobociński
„Bardzo dobre rozwiązania proponowane przez prowadzącego dla pacjentów o ograniczonym budżecie” dr Magdalena Wesołowska
„Świetne szkolenie, doskonale poprowadzone i zorganizowane” dr Marcin Nitka
„Materiały szkoleniowe pozwoliły na bezstresowe uczestnictwo w wykładzie i zachowanie niezbędnych informacji. Wysoka wartość merytoryczna i zakres wiedzy dra Okońskiego. Dziękuję” dr Sylwia Kizło
„Zgłębienie kwestii m. skrzydłowych bocznych i ssż; bardzo dokładne i szczegółowe podejscie do najtrudniejszych zagadnień protetyki” dr Maciej Sygnowski
„6+” dr Helena Antoniuk
„Duża dawka wiedzy praktycznej. Szkoda, że tak późno na niego trafiłam. Ten kurs otwiera mi drogę do bycia lepszym lekarzem” dr Barbara Stępniak
Głosy środowiska:
„Kiedyś pacjent przychodził po jedną koronę, teraz jest sytuacja zgoła odmienna, wielu chciałoby odbudowę protetyczną. (…) Mam wielu pacjentów z zaburzeniami okluzyjnymi”.
„ Na rynku są szkolenia, podczas których prowadzący przedstawia najlepszy wariant… W rzeczywistości pacjenta często nie stać na najlepszy a jednocześnie najdroższy wariant leczenia, dlatego chciałbym poznać co najmniej dwa rozwiązania: najlepsze (często najdroższe) i drugie tańsze”.
„(…) Ma być implant, pacjenta na to nie stać i to psuje mi cały tok zaplanowanego leczenia”.
Czy Ty również, jak wielu praktyków:
masz pacjentów, u których zaplanowanie leczenia protetycznego nastręcza trudności ze względu na występujące zaburzenia oraz kompleksowość rekonstrukcji?
pragniesz poznać kilka różnych rozwiązań do danej sytuacji klinicznej, uwzględniających warunki podłoża protetycznego pacjenta, ale także jego możliwości finansowe?
W odpowiedzi na powyżej wspomniane potrzeby oraz liczne nurtujące lekarzy pytania: „jak zaplanować leczenie?”, „jaki rodzaj rekonstrukcji protetycznych zastosować?”, „które zęby usunąć a które zostawić?”, „czy wykonać mosty czy odbudowę protetyczną na implantach?” i wiele innych powstało wyjątkowe szkolenie, autorski kurs, na którym nie może Ciebie zabraknąć. Zapraszamy!
Wszystkie zdjęcia kliniczne znajdujące się w niniejszej ofercie kursu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność ich autora – dra n. med. Piotra Okońskiego. Zabrania się ich kopiowania, rozpowszechniania, reprodukowania i/lub modyfikowania bez jego zgody.
Uwaga! Tylko dla uczestników kursu!
5 trudnych przypadków klinicznych ↔ 10 alternatywnych planów leczenia
Dr n. med. Piotr Okoński zaprezentuje 5 problematycznych, szczegółowo udokumentowanych przypadków klinicznych:
- budzących trudności decyzyjne,
- często spotykanych w codziennej praktyce stomatologicznej.
Do każdej sytuacji klinicznej przedstawi i szczegółowo omówi alternatywne sposoby planowania leczenia protetycznego uwzględniające:
- aspekty kliniczne,
- zasobność portfela pacjenta.
Poznaj tok myślenia i tok planowania eksperta!
Jak zaplanować zabieg kompleksowego leczenia protetycznego w trudnej sytuacji klinicznej, by uzyskać wysoką odporność zużyciową uzupełnień protetycznych oraz trwałe przywrócenie funkcji w układzie stomatognatycznym?
Jaki rodzaj rekonstrukcji protetycznych zastosować?
Jakie decyzje kliniczne podjąć w przypadku pacjenta, którego nie stać na drogie rozwiązania?
W jaki sposób sprawdzić czy pacjent wymaga przebudowy zwarcia i leczenia naprawczego?
W którym momencie, zależnie od zaburzonych warunków zwarciowych, zdecydować się na odbudowę całego łuku, a kiedy wykonać np. pojedynczą koronę lub pojedyncze wypełnienie? Jakie kryteria przyjąć do podjęcia takiej decyzji?
Jak przywrócić pacjentowi prawidłową wysokość zwarcia?
Jak dobrać materiał do pacjenta z dużymi siłami zgryzowymi? Którą ceramikę zastosować na przednie zęby, a którą na boczne?
Jak ocenić ryzyko w leczeniu protetycznym, by uniknąć niepowodzeń?
Czy można łączyć zęby z implantami w jednej rekonstrukcji?
Jak unikać błędów w pracy z protezami całkowitymi typu overdenture wspartymi o uzupełnienia resztkowe i wszczepy śródkostne?
1. Ocena sytuacji klinicznej pacjenta.
2. Określenie potrzeb i oczekiwań pacjenta.
3. Analiza okluzji statycznej i dynamicznej.
4. Rejestracja relacji centralnej – podstawą prawidłowej rekonstrukcji zwarcia.
5. Określenie i pomiar wysokości zwarcia.
6. Zastosowanie łuku twarzowego i artykulatora w rekonstrukcji łuków zębowych.
7. Postępowanie kliniczne u pacjentów z zaburzeniami zwarcia.
8. Dobór materiału ceramicznego.
9. Zastosowanie wszczepów jako alternatywa dla uzupełnień ruchomych – motywacja dla pacjenta.
10. Protezy całkowite typu overdenture – wsparte o uzupełnienie resztkowe i wszczepy śródkostne – proste i ekonomiczne rozwiązanie dla poprawy retencji rozległych uzupełnień ruchomych.
Jego wiedza, 29-letnie doświadczenie gabinetowe oraz ogromna otwartość na przekazywanie uczestnikom swoich autorskich metod i trików gwarantują Tobie najwyższy poziom szkolenia!
W ramach zakupionego kursu otrzymasz:
- Gwarancję uczestnictwa w szkoleniu prowadzonym przez cenionego specjalistę dra n. med. Piotra Okońskiego.
- WARTOŚCIOWE MATERIAŁY SZKOLENIOWE ZAWIERAJĄCE DRUK SLAJDÓW Z PREZENTACJI dra Okońskiego wraz Z UDOKUMENTOWANYMI PRZYPADKAMI KLINICZNYMI. Umożliwią Tobie zarówno sprawne sporządzenie notatek, jak również zachowanie niezbędnych informacji.
- Drukowany certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu, zdobycie wiedzy oraz rozwój kompetencji w zakresie planowania kompleksowego leczenia protetycznego u pacjentów z zaburzeniami zwarcia.
- Lunch oraz przerwy kawowe w restauracji Novo2 w Hotelu Novotel Kraków City West **** w Krakowie przy ul. Armii Krajowej 11.
Cena regularna (za uczestnictwo 1 osoby) – 1790zł brutto.