Data Wydarzenia:

20 kwietnia 2024

Czas Wydarzenia:

10:00 - 17:00

Miejsce Wydarzenia:

Scandic Hotel ****
ul. Piłsudskiego 53/57 Wrocław

„Ewidentnie najbardziej interesują mnie nakładki prostujące zęby…”

 

 

Głosy środowiska:

„Ewidentnie najbardziej interesują mnie nakładki prostujące zęby – kwalifikacja, kiedy je stosować i do jakich wad? Jakie są ograniczenia? Kontaktuje się ze mną w tym zakresie masa firm, nie wiem z kim współpracować, nie umiem tego ocenić, który z systemów wybrać”.

„Interesują mnie proste wady – jak je wychwycić? Jak przesunąć ząb, jak wyprostować? Taka ortodoncja pod protetykę”.

„Mam pacjentkę i nie wiem czy jej zaproponować nakładkę czy powinnam odesłać do ortodonty i zdecydowanie nie ruszać?„.

„Jak spionizować pojedynczy trzonowiec? Pod implant brakuje mi 2mm… Co mam zrobić? Od czego zacząć? Co ruszyć? Mam wiele obaw„.

 

W odpowiedzi na powyżej wspomniane potrzeby oraz liczne nurtujące lekarzy pytania:

 

Które wady zgryzu leczyć samodzielnie, a które we współpracy z ortodontą? Jakich efektów od niego oczekiwać?

Co możemy zrobić a czego prawo nam zabrania?

Na którą firmę się zdecydować? Które z proponowanych na rynku produktów wybrać?

Aparaty nakładkowe – w jakich sytuacjach są najlepsze? Jakie są ograniczenia? Jak odpowiednio zaplanować leczenie nakładkowe?

Jak naprostować zęby przemieszczone lub pochylone za pomocą innych procedur ortodontycznych?

Jak radzić sobie z efektem Godona?

Praktyczne aspekty biomechaniczne m.in. od czego zacząć? W jakim tempie? Jak dogiąć drut? Gdzie wkręcić mikroimplant?

Co jest trudne a z pozoru łatwe?

Jak monitorować efekty leczenia oraz jak osiągnąć optymalne i stabilne wyniki?

 

powstało wyjątkowe szkolenie, autorski kurs, na którym nie może Ciebie zabraknąć. Zapraszamy!

 

Wszystkie zdjęcia kliniczne znajdujące się w niniejszej ofercie kursu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność ich autora – dr Jolanty Jarki. Zabrania się ich kopiowania, rozpowszechniania, reprodukowania i/lub modyfikowania bez jej zgody.

 

Program kursu:

1. Jak, dlaczego i kiedy powstają wady zgryzu. Dysfunkcje, parafunkcje, próchnica zębów mlecznych i stałych oraz choroby ogólnoustrojowe jako uraz długodziałający na szkielet twarzoczaszki, tkanki przyzębia, zęby, stawy skroniowo-żuchwowe oraz inne struktury.

2. Prawidłowa diagnostyka jako warunek dobrego planu leczenia gwarantującego optymalny i stabilny wynik.

3. Potrzeba wielospecjalistycznego rozwiązywania problemów naszych pacjentów.

4. Hipodoncja wrodzona i nabyta – różnice w podejściu do problemu.

5. Leczenie ortodontyczne przedprotetyczne czy leczenie protetyczne wad zgryzu? Kontrowersje.

6. Co ortodonta może zrobić dla protetyka?

7. Dobór metod i narzędzi leczenia w zależności od stopnia trudności przypadku oraz wiedzy i umiejętności zaangażowanych lekarzy, w tym aspekty organizacyjno-prawne.

8. Aparaty stałe i ich rodzaje. Aparaty pełnołukowe, segmentowe, elementy aparatów stałych, aparaty poszerzające podniebienie, zakotwienie szkieletowe; mikroimplanty ortodontyczne oraz implanty protetyczne jako elementy kotwiące w celu poprawy ustawienia zębów przemieszczonych.

9. Aparaty nakładkowewady, zalety, przegląd występujących na rynku firm i ich produktów pod kątem przydatności dla lekarzy protetyków. Praktyczne aspekty pracy z nakładkami, w szczególności zasada ograniczonego zaufania do dedykowanego oprogramowania oraz AI.

10. Kwalifikowanie przypadków w zależności od szczegółowych uwarunkowań; kierunki i prędkość przemieszczania się zębów.

11. Rozwiązywanie konkretnych problemów na przykładach.

12. Dyskusja.

 

Prowadząca kurs: lekarz ortodonta specjalista II st. Jolanta Jarka

Jej wiedza, 40-letnie doświadczenie gabinetowe oraz zgromadzone przez lata, doskonale udokumentowane przykłady kliniczne gwarantują Tobie najwyższy poziom szkolenia!

Doktor Jolanta Jarka ukończyła Wrocławską Akademię Medyczną w 1980 roku. Pomimo oceny bardzo dobrej z ortodoncji w indeksie, nie od razu wiedziała, że będzie ortodontą.

W 1988 uzyskała tytuł specjalisty I stopnia ze stomatologii ogólnej i przez pierwszych 13 lat swojego życia zawodowego pracowała w przychodni rejonowej, poradni szkolnej, oraz w prywatnym gabinecie – lecząc zęby, usuwając, a także wykonując uzupełnienia protetyczne. W 1993 roku została zatrudniona w Poradni Profilaktyki Ortodontycznej w Opolu i w krótkim czasie udało jej się przekształcić ją w Poradnię Ortodontyczną – z pracownia techniczną. Dzięki temu powstała druga taka poradnia (po Przychodni Wojewódzkiej) w mieście. W 1997 roku uzyskała tytuł specjalisty II stopnia w dziedzinie ortodoncji. W 1996 roku odbyła 2- tygodniowy staż w prywatnej klinice Ortodontycznej w Karlsruhe.Miało to znaczący wpływ na kształt jej własnej praktyki. W efekcie tej i kolejnych wizyt powstała praktyka wielostanowiskowa z higienistkami zaangażowanymi w pracę przy pacjentach, z własną pracownią rtg i techniczną; z biblioteką posiadającą książki i czasopisma polskie i zagraniczne a także z własną poligrafią i dokumentacją zdjęciową.

Doktor Jolanta Jarka jest:

  • Przewodniczącą Opolskiego Koła Regionalnego Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego od dnia jego powstania, czyli od 2001 roku. Z okazji 20-lecia powstania i działalności Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego została uhonorowana Srebrną odznaką Towarzystwa.
  • Członkiem: AAO – American Association of Orthodontists.
  • Członkiem: EFOSA – European Federation of Orthodontic Specialists Associations.
  • Członkiem: EOS – European Orthodontic Society.
  • Członkiem: WFO – World Federation of Orthodontists.

Współprowadzący część biomechaniczną: lek. dent., w trakcie specjalizacji z ortodoncji Adam Angerman

Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, z 10-letnim stażem w ortodoncji. W trakcie specjalizacji z ortodoncji. Pracuje pod okiem specjalisty ortodonty z 40-letnim stażem. Certyfikowany lekarz systemu Invisalign (leczenie szynami nakładkowymi). Prowadzi leczenie ortodontyczne wspomagane zakotwieniem szkieletowym. Uczestnik licznych krajowych oraz zagranicznych sympozjów, szkoleń i warsztatów praktycznych z ortodoncji. Członek Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego.

 

 

W ramach zakupionego kursu otrzymasz:

  • Gwarancję uczestnictwa w szkoleniu prowadzonym przez cenionych specjalistów.
  • Wartościowe materiały szkoleniowe zawierające druk slajdów z prezentacji wraz z udokumentowanymi przypadkami klinicznymi. Umożliwią Tobie sprawne sporządzanie notatek oraz zachowanie niezbędnych informacji.
  • Drukowany certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu, zdobycie wiedzy oraz rozwój kompetencji.
  • Lunch oraz przerwy kawowe w Restauracji „Stockholm eat and drink” w Hotelu Scandic Wrocław **** (zlokalizowanym w oddaleniu 800 metrów od Dworca Głównego PKP).

Koszt uczestnictwa:

Cena regularna (za uczestnictwo 1 osoby) – 1790zł brutto.

PRZEDSPRZEDAŻ! Promocyjna cena udziału dla 1 os. 1299zł brutto (dla 2 osób i więcej – cena jednostkowa 1249zł brutto).

Dla zgłoszeń mnogich w celu otrzymania rabatu prosimy o kontakt tel. 880 116 002 lub mailowy: biuro@medicalmentor.pl

 

 

 

1299zł brutto
"Wydarzenie przeterminowane"

Warunki uczestnictwa:

  1. Warunkiem skutecznej rejestracji w Szkoleniu jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszenia lub potwierdzenie zgłoszenia w rozmowie telefonicznej z przedstawicielem Medical Mentor oraz dokonanie płatności za udział w Szkoleniu w terminie krótszym niż 5 dni przez terminem Szkolenia. Wykonanie tylko jednej z tych czynności nie jest wystarczające do skutecznej rezerwacji miejsca na Szkoleniu.
  2. Liczba Uczestników Szkolenia jest ograniczona. O wpisie na listę Uczestników Szkolenia decyduje kolejność wpłat kwoty wymaganej przez Usługodawcę.
  3. Zawarcie wiążącej umowy między Zamawiającym a Medical Mentor następuje w momencie dokonania przez Usługodawcę potwierdzenia uczestnictwa w Szkoleniu drogą mailową, co nastąpi w ciągu maksymalnie 72 godzin od momentu dokonanej rejestracji (zgłoszenia oraz dokonania płatności).
  4. Zamawiający ma prawo do rezygnacji z udziału w Szkoleniu w formie pisemnej. Jeśli dokona tego nie później niż 14 dni kalendarzowych przed terminem Szkolenia, wówczas nie ponosi żadnych konsekwencji finansowych.
  5. Jeśli Uczestnik nie przybędzie na szkolenie i nie poinformuje Usługodawcy o swojej nieobecności w Szkoleniu (z zachowaniem terminu złożenia rezygnacji) lub odwoła obecność po terminie rezygnacji, czyli w terminie krótszym niż 14 dni przed terminem Szkolenia, wówczas Usługodawcy przysługuje należność za Szkolenie w pełnej wysokości.