Rehabilitacja protetyczna pacjentów bezzębnych okiem praktyka – od klasycznych protez całkowitych, przez protezy OVD, po pełnołukowe odbudowy stałe na implantach

Data wydarzenia:

piątek, 28 marca, 2025

Czas wydarzenia:

10:00

Lokalizacja wydarzenia:

Hotel Novotel City West ****

Rehabilitacja protetyczna pacjentów bezzębnych Specjalistyczny Kurs Zarejestruj się Od klasycznych protez całkowitych, przez protezy typu OVD, po pełnołukowe odbudowy stałe na implantach

Opinie uczestników poprzednich edycji:

„Jak zawsze bardzo dobre przygotowanie i mega wiedza dra Piotra. Największy plus – filmu z udziałem pacjentów” dr Ewa Różańska

„Bardzo dobrze, pełen profesjonalizm z dużą dawką humoru. Bardzo duża wiedza podparta wieloma przypadkami klinicznymi. Jak zwykle perfect!” dr Agnieszka Łuczkiewicz-Wilk

Dziś doznałam olśnienia jak mogę łyżkę Centric Tray dostosować do wysokości zwarcia 🙂 Ten biały kartonik genialny, a zarazem bardzo prosty…” dr Dorota Stokowska

Jak każde szkolenie Pana Doktora świetne merytorycznie i bardzo przydatne klinicznie :)” dr Aleksandra Narowska-Sobieraj

„6. Jak zawsze 🙂 dr Maciej Borczyński

 

Głosy środowiska:

„Interesuje mnie wykonanie krok po kroku protez całkowitych. Mam pacjentów z dramatycznymi zanikami, u których prace nie chcą się trzymać. A nie każdego stać na implanty. Prace szkieletowe i hybrydowe stanowią bazę do dalszych większych prac”.

„W bezzębiu szczególnie interesuje mnie odzyskiwanie wysokości zwarcia. Jak wyznaczyć relację centralną? Jest to dla mnie niejasne”.

„Prośba, by Doktor omówił trudniejsze sytuacje w połączeniu z implantami. Jak 4 implanty to proteza na lokatorach i ogromny problem – wchodzi, wychodzi… A nie każdy pacjent chce się zdecydować na 6 implantów i most”.

 

W odpowiedzi na powyżej wspomniane potrzeby oraz liczne nurtujące lekarzy pytania powstało wyjątkowe szkolenie, autorski kurs, na którym nie może Ciebie zabraknąć. Zapraszamy!

Wszystkie zdjęcia kliniczne znajdujące się w niniejszej ofercie kursu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność ich autora – dra n. med. Piotra Okońskiego. Zabrania się ich kopiowania, rozpowszechniania, reprodukowania i/lub modyfikowania bez jego zgody.

 

Program kursu:

1. Problem bezzębia – choroba społeczna i ogromny problem protetyczny.

2. Klasyczne protezy całkowite – co można zrobić lepiej?

3. Atroficzna żuchwa i wyzwania związane z brakiem stabilizacji protezy całkowitej dolnej.

4. Zastosowanie wycisków przy ustach zamkniętych dla uzyskania optymalnego odwzorowania przestrzeni neutralnej.

5. Wewnątrzustna rejestracja zwarcia – obiektywna metoda wyznaczania relacji centralnej.

6. Ciśnieniowa polimeryzacja akrylu – postęp w laboratoryjnym wykonawstwie protez całkowitych.

7. Protezy typu overdenture – współczesny standard w leczeniu pacjentów bezzębnych.

8. Odbudowy pełnołukowe na implantach – możliwości powrotu do pełnej funkcji żucia u pacjentów bezzębnych.

9. Problemy związane z ograniczeniami biologicznymi, materiałowymi i ekonomicznymi – w wykonawstwie protez stałych u pacjentów bezzębnych.

Prowadzący: dr n. med. Piotr Okoński

Jego wiedza, 29-letnie doświadczenie gabinetowe oraz ogromna otwartość na przekazywanie uczestnikom swoich autorskich metod i trików gwarantują Tobie najwyższy poziom szkolenia!

Absolwent Oddziału Stomatologii Warszawskiej Akademii Medycznej. W 1995 roku rozpoczął pracę w Katedrze Protetyki Stomatologicznej Instytutu Stomatologii Akademii Medycznej w Warszawie. W roku 2001 uzyskał specjalizację ze stomatologii ogólnej. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji z zakresu stomatologii zachowawczej, protetyki stomatologicznej oraz implantologii, które ukazały się drukiem w fachowych periodykach krajowych i zagranicznych. Autor wielu prezentacji naukowych i wykładów dotyczących stosowania materiałów ceramicznych, wszczepów śródkostnych oraz konwencjonalnych metod klinicznych w protetyce stomatologicznej, wygłaszanych na krajowych i międzynarodowych kongresach stomatologicznych. W latach 1998 – 1999 w ramach programu Tempus, uczestniczył w kursach implantologicznych w Szwecji i Belgii, dotyczących zastosowania śródkostnych wszczepów stomatologicznych w leczeniu protetycznym. W roku 2005 uzyskał tytuł doktora nauk medycznych na podstawie pracy pt. „Ocena wyników leczenia bezzębnej żuchwy z zastosowaniem protez całkowitych typu overdenture wspartych o wszczepy śródkostne.” Praca ta uzyskała wyróżnienie. W 2006 roku otrzymał nagrodę naukową trzeciego stopnia Rektora Akademii Medycznej w Warszawie. Również w 2006 roku uzyskał tytuł specjalisty w zakresie Protetyki Stomatologicznej. W roku 2008 jako „invited speaker” wygłosił referat na międzynarodowym Kongresie Implantologicznym EAO w Warszawie na temat opieki poleczniczej w grupie pacjentów leczonych z zastosowaniem wszczepów śródkostnych. Kilkukrotnie był wyróżniany nagrodą dydaktyczną Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie prowadzi liczne szkolenia praktyczne oraz wykłady z zakresu protetyki stomatologicznej, dotyczące preparacji zębów pod uzupełnienia ceramiczne, okluzji oraz implantologii. Zajmuje się również rozwijaniem i prezentowaniem możliwości technologii cyfrowych w leczeniu stomatologicznym. Jest właścicielem specjalistycznej praktyki stomatologicznej, w której zajmuje się kompleksowym leczeniem implanto-protetycznym pacjentów z zaburzeniami zwarcia.

 

W ramach zakupionego kursu otrzymasz:

  • Gwarancję uczestnictwa w szkoleniu prowadzonym przez cenionego specjalistę dra n. med. Piotra Okońskiego.
  • Wartościowe materiały szkoleniowe zawierające druk slajdów z prezentacji dra Okońskiego wraz z udokumentowanymi przypadkami klinicznymi. Umożliwią Tobie sprawne sporządzanie notatek oraz zachowanie niezbędnych informacji.
  • Drukowany certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu, zdobycie wiedzy oraz rozwój kompetencji.
  • Lunch oraz oraz przerwy kawowe w restauracji Novo2 w Hotelu Novotel Kraków City West **** w Krakowie przy ul. Armii Krajowej 11.

Koszt uczestnictwa:

Cena regularna (za uczestnictwo 1 osoby) – 1899zł brutto.

Cena promocyjna 1499zł brutto.

 

 

To wydarzenie nie jest już aktualne.